Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Collaflexin  1 x ampułkostrzykawka 2ml
Jednostkalitr

Collaflexin 1 x ampułkostrzykawka 2ml

  • Wyrób medyczny zachowujący się jak substytut płynu maziowego stawów objętych osteoartrozą
  • 1 ampułkostrzykawka w opakowaniu
96,99 zł
brutto / szt.
Cena jednostkowa:48,50 zł / ml
z
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
14 dni na łatwy zwrot
Bezpieczne zakupy

CollaflexIN

Wyrób medyczny, opakowanie 1 ampułkostrzykawka 2 ml


Collaflexin to wyrób medyczny zawierający 2 ml soli sodowej kwasu hialuronowego 1,6% w 1 ampułkostrzykawce. Ma właściwości substytutu płynu maziowego w stawach objętych osteoartrozą. Może być ona wywołana przez czynnik mechaniczny lub na skutek degeneracji stawów, powoduje ich bolesność i zmniejszoną ruchomość.


NALEŻY PRZECZYTAĆ ZAŁĄCZONĄ INSTRUKCJĘ UŻYWANIA

OSTRZEŻENIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI: Collaflexin jest odpowiedni wyłącznie do podawania dostawowego i może być aplikowany tylko przez lekarza, który przeszedł specjalne szkolenie w zakresie iniekcji dostawowej. Przed użyciem należy sprawdzić szczelność strzykawki oraz datę ważności. Nie należy stosować strzykawek innych niż wskazane.
Produkt nie powinien być aplikowany w miejsce zainfekowanego lub objętego stanem zapalnym stawu. Należy unikać aplikacji w przypadku infekcji w miejscu iniekcji bądź stanu zapalnego skóry w miejscu iniekcji lub w jego okolicy.
Ponieważ nie ma dostępnych danych klinicznych o stosowaniu hialuronianu u dzieci, nie zaleca się podawania wyrobu Collaflexin dzieciom.
Po wstrzyknięciu preparatu do stawu należy zalecić pacjentowi unikanie aktywności fizycznej obciążającej stawy i wznowienie normalnej aktywności dopiero po kilku dniach.
Collaflexin to produkt jednorazowy. Jakość i sterylność jest gwarantowana wyłącznie dla nieotwartego, zabezpieczonego produktu. Każda niezużyta ilość produktu musi zostać zutylizowana i nie nadaje się do ponownej sterylizacji. Nie stosować produktu jeśli opakowanie jest uszkodzone bądź było już otwarte. Zamontowaną strzykawkę należy wyrzucić natychmiast po użyciu, niezależnie od tego, czy roztwór został podany w całości czy nie. Po użyciu należy zutylizować produkt zgodnie z obowiązującymi procedurami.

NIEZGODNOŚCI: Istnieją niezgodności chemiczne między hialuronianem sodu a czwartorzędowymi związkami amoniowymi, takimi jak roztwory chlorku benzalkoniowego. Należy unikać styczności wyrobu Collaflexin z tego rodzaju substancjami.

PRZECHOWYWANIE: przechowywać w temperaturze 2-25°C (36-77°F) w suchym miejscu, w oryginalnym opakowaniu. Należy chronić przed działaniem promieni słonecznych, wysokich temperatur i mrozu. Przechowywać poza zasięgiem dzieci. 

WYTWÓRCA: Alfakjn Srl, Piazza della Repubblica, 22, 27026 Garlasco (PV), Włochy

Symbol
9083032
Kod producenta
8057204950053
Objętość netto
2 ml
Jednostka
litr
Do pobrania
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel